  • B43547B9477M002
B43547B9477M002
advertisement
Manufacturer No:
B43547B9477M002
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43547B9477M002
Description:
B43547 470μF Capacitor 6370mA
Step5Bar-code shipping tag
B43547B9477M002
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    B43547
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    470μF
  • Packing Method
    Cardboard
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Ripple Current
    6370mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    36 mΩ
  • Diameter
    35mm
  • Length
    45mm