  • B43564A6827M000
B43564A6827M000
advertisement
Manufacturer No:
B43564A6827M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43564A6827M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
820μF Capacitor 20% 4.4A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43564A6827M000
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Mounting Feature
    CHASSIS MOUNT
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    820μF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    195mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    2.55124mA
  • Ripple Current
    4.4A