  • B43564D4338M000
B43564D4338M000
advertisement
Manufacturer No:
B43564D4338M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43564D4338M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
3.3mF Capacitor 20% Bulk 11A 28.5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43564D4338M000
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    350V
  • Capacitance
    3.3mF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Lead Pitch
    28.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    32mOhm
  • Ripple Current
    11A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    15000 hours
  • Diameter
    64.3mm
  • Height
    105.7mm
  • Length
    105.7mm