  • B43584A1688M000
B43584A1688M000
advertisement
Manufacturer No:
B43584A1688M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43584A1688M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
6.8mF Capacitor 11A 28.5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43584A1688M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
    Aluminum
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    6.8mF
  • Lead Pitch
    28.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    35mOhm
  • Ripple Current
    11A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Diameter
    64.3mm
  • Length
    107.5mm