  • B43584A688M3
B43584A688M3
advertisement
Manufacturer No:
B43584A688M3
HK JDW NO:
3410-B43584A688M3
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
6.8mF Capacitor 20% Bulk 31.6992mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43584A688M3
  • Mount
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    6.8mF
  • Lead Pitch
    31.6992mm
  • Polarity
    Polar
  • Height Seated (Max)
    145.4912mm