  • B43601A9227M
B43601A9227M
advertisement
Manufacturer No:
B43601A9227M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43601A9227M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 1.42A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43601A9227M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    490mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    1.42A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    670mOhm
  • Diameter
    22mm
  • Height Seated (Max)
    42.0116mm