  • B43601B5187M000
B43601B5187M000
advertisement
Manufacturer No:
B43601B5187M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43601B5187M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
180μF Capacitor 20% Bulk 1.34A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43601B5187M000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Aluminum
  • Material
    Aluminium
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    180μF
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    0.82258mA
  • Ripple Current
    1.34A
  • Diameter
    25mm
  • Height
    35mm