  • B43601C9227M087
B43601C9227M087
advertisement
Manufacturer No:
B43601C9227M087
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43601C9227M087
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 1.37A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43601C9227M087
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    490mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    0.87148mA
  • Ripple Current
    1.37A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Diameter
    30mm
  • Length
    25mm