  • B43601F2477M002
B43601F2477M002
advertisement
Manufacturer No:
B43601F2477M002
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
258-B43601F2477M002
Package:
Datasheet:
B43601F2477M002
Description:
Capacitor 20% Bulk
Step5Bar-code shipping tag
B43601F2477M002
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    3
  • Product Weight (g)
    17
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    470uF
  • ESR (Ohm)
    0.19
  • Equivalent Series Resistance Type
    Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.26@20°C@10kHz
  • IR (mA)
    1930
  • Lifetime (h)
    10000
  • Mounting
    Through Hole
  • Size (mm)
    25 X 30
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -40
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    85
  • Product Diameter (mm)
    25
  • Lead Diameter (mm)
    0.8
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Unconfirmed
  • Type
    Electrolytic
  • Construction
    Aluminum Cylindrical Can
  • Termination Style
    Snap-In
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    250VDC