  • B43601G2687M87
B43601G2687M87
advertisement
Manufacturer No:
B43601G2687M87
HK JDW NO:
258-B43601G2687M87
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
B43601G2687M87
Description:
B43601 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.29A 1.181Dia 30.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
B43601G2687M87
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    130mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    2.29A
  • Impedance
    180mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.29A @ 100Hz
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.268 32.20mm