  • B43642E2277M000
B43642E2277M000
advertisement
Manufacturer No:
B43642E2277M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43642E2277M000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
270μF Capacitor 20% 1.03A 10.0076mm Radial
Quantity:
In Stock : 8291
Step5Bar-code shipping tag
B43642E2277M000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    270μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    300mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    1.03A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Impedance
    430mOhm
  • Height Seated (Max)
    27.0002mm