  • B43698A5685Q7
B43698A5685Q7
advertisement
Manufacturer No:
B43698A5685Q7
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B43698A5685Q7
Package:
Axial, Can
Datasheet:
B43698A5685Q7
Description:
B43698 6.8μF Capacitor -10% +30% Bulk Through Hole 0.472Diax1.181L 12.00mmx30.00mm Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B43698A5685Q7
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B43698
  • Size / Dimension
    0.472Diax1.181L 12.00mmx30.00mm
  • Tolerance
    -10% +30%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    6.8μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12Ohm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp
    7500 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Impedance
    5.4Ohms
  • Ripple Current @ High Frequency
    540mA @ 10kHz