  • B43698A5685Q9
B43698A5685Q9
advertisement
Manufacturer No:
B43698A5685Q9
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43698A5685Q9
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
6.8μF Capacitor 30% 540mA Axial
Step5Bar-code shipping tag
B43698A5685Q9
    Select All
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    6.8μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    540mA
  • Life (Hours)
    7500 hours
  • Impedance
    5.4Ohm
  • Diameter
    12mm
  • Length
    29.9974mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Tolerance
    30%