  • B43750A9398M3
B43750A9398M3
advertisement
Manufacturer No:
B43750A9398M3
HK JDW NO:
3410-B43750A9398M3
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
3.9mF Capacitor 20% Bulk 26A 31.6992mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43750A9398M3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    3.9mF
  • Lead Pitch
    31.6992mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    26A
  • Life (Hours)
    8000 hours
  • Impedance
    24mOhm
  • Height Seated (Max)
    145.1102mm