  • B43821A5686M2
B43821A5686M2
advertisement
Manufacturer No:
B43821A5686M2
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43821A5686M2
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
68μF Capacitor 20% 275mA 7.493mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43821A5686M2
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    68μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.7Ohm
  • Ripple Current
    275mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Diameter
    18mm
  • Height
    35mm
  • Height Seated (Max)
    37.0078mm