  • B43821A9685M
B43821A9685M
advertisement
Manufacturer No:
B43821A9685M
HK JDW NO:
3410-B43821A9685M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
6.8μF Capacitor 20% 70mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43821A9685M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    49Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Leakage Current
    0.0966mA
  • Ripple Current
    70mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    10mm
  • Height
    16mm