  • B43851A5225M000
B43851A5225M000
advertisement
Manufacturer No:
B43851A5225M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43851A5225M000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2μF Capacitor 20% Bulk 24mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43851A5225M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    IEC60384-4
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    85Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.0447mA
  • Ripple Current
    24mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    10mm