  • B43851B2106M
B43851B2106M
advertisement
Manufacturer No:
B43851B2106M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43851B2106M
Description:
10μF Capacitor 20% 66mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43851B2106M
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    IEC60384-4
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    18Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Leakage Current
    0.075mA
  • Ripple Current
    66mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    10mm
  • Height
    12.5mm