  • B43851F2476M3
B43851F2476M3
advertisement
Manufacturer No:
B43851F2476M3
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43851F2476M3
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
47μF Capacitor 20% 210mA 7.493mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43851F2476M3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7.1Ohm
  • Ripple Current
    210mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Diameter
    16mm
  • Height
    20mm
  • Height Seated (Max)
    21.9964mm