  • B43858C5335M8
B43858C5335M8
advertisement
Manufacturer No:
B43858C5335M8
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43858C5335M8
Description:
3.3μF Capacitor 20% 130mA 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43858C5335M8
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Ripple Current
    130mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Diameter
    10mm
  • Height
    16mm
  • Height Seated (Max)
    16.9926mm