  • B43858C9475M8
B43858C9475M8
advertisement
Manufacturer No:
B43858C9475M8
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43858C9475M8
Description:
4.7μF Capacitor 20% 180mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43858C9475M8
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Ripple Current
    180mA
  • Diameter
    10mm
  • Height
    16mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C