  • B43866C2226M
B43866C2226M
advertisement
Manufacturer No:
B43866C2226M
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B43866C2226M
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B43866C2226M
Description:
B43866 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 250mA 0.492Dia 12.50mm -40°C~125°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B43866C2226M
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B43866
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    22μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current
    250mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Ripple Current @ High Frequency
    250mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm