  • B43867A2226M
B43867A2226M
advertisement
Manufacturer No:
B43867A2226M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43867A2226M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
22μF Capacitor 20% 170mA 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43867A2226M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Operating Temperature (Max)
    140°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15.1Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.113mA
  • Ripple Current
    170mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    21.9964mm
  • Length
    20mm