  • B57153S0330M051
B57153S0330M051
advertisement
Manufacturer No:
B57153S0330M051
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B57153S0330M051
Package:
Radial
Datasheet:
B57153S0330M051
Description:
Thermistor NTC 33 Ohm 20% 2-Pin Radial 3000K T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B57153S0330M051
    Select All
  • Resistance
    33Ohm
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    6mm
  • Resistor Type
    NTC THERMISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.4W
  • Operating Temperature (Max)
    170°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Thermistor Application
    TEMPERATURE SENSING
  • Thermal Sensitivity Index
    3000 K
  • Diameter
    8.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%