  • B57164K0474K000
B57164K0474K000
advertisement
Manufacturer No:
B57164K0474K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B57164K0474K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
NTC THERMISTOR Tolerance:10% Bulk
Step5Bar-code shipping tag
B57164K0474K000
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Resistance
    470000Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Depth
    5mm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.45W