  • B57211P0250M351
B57211P0250M351
advertisement
Manufacturer No:
B57211P0250M351
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B57211P0250M351
Package:
Datasheet:
B57211P0250M351
Description:
Inrush Current Limiters 25OHMS 3A 330UF RMIN@IMAX 0.346OHMS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B57211P0250M351
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    P11
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Resistance
    25Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Packing Method
    TR
  • Resistor Type
    NTC THERMISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Operating Temperature (Max)
    170°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated Temperature
    25°C
  • Terminal Placement
    RADIAL
  • Thermistor Application
    TEMPERATURE SENSING
  • R @ 25°C
    25 Ω
  • Current - Steady State Max
    2.5A
  • R @ Current
    487 m Ω
  • Diameter
    0.512 13.00mm