  • B57221V2103K60
B57221V2103K60
advertisement
Manufacturer No:
B57221V2103K60
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B57221V2103K60
Package:
0402
Datasheet:
Description:
Tolerance:5% Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
B57221V2103K60
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    150mW
  • Depth
    500μm
  • Power Dissipation-Max
    150mW
  • Accuracy
    3 %
  • Height
    600μm
  • Length
    1mm
  • Width
    500μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%