  • B65517D0040A033
B65517D0040A033
advertisement
Manufacturer No:
B65517D0040A033
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B65517D0040A033
Package:
Datasheet:
B65517D0040A033
Description:
Ferrite P Core (9x5mm) M33 AL=40nH 3% Gap=0.26mm
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B65517D0040A033
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    42 Weeks
  • Supplier Device Package
    P 9 x 5
  • Material
    M33
  • Published
    2013
  • Series
    B65517
  • Tolerance
    3%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Inductance
    40 nH
  • Outside Diameter
    9.3 mm
  • Finish
    Uncoated
  • Effective Area (Ae) mm2
    10
  • Effective Length (le) mm
    12.5
  • Effective Magnetic Volume (Ve) mm3
    125
  • Core Factor (ΣI/A) mm1
  • Initial Permeability (μi)
    750
  • Diameter
    9.30mm
  • Height
    2.70mm
  • Diameter - Inside
    7.5 mm