  • B66417U0630M187
B66417U0630M187
advertisement
Manufacturer No:
B66417U0630M187
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B66417U0630M187
Package:
Datasheet:
B66417U0630M187
Description:
Ferrite Cores & Accessories EFD20/10/7 N87AL 630NH +/-20%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B66417U0630M187
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Supplier Device Package
    EFD 20 x 10 x 7
  • Material
    N87
  • Published
    2013
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Inductance
    630 nH
  • Finish
    Uncoated
  • Core Type
    EFD
  • Effective Area (Ae) mm2
    31
  • Effective Length (le) mm
    47
  • Effective Magnetic Volume (Ve) mm3
    1460
  • Core Factor (ΣI/A) mm1
    1.52
  • Initial Permeability (μi)
  • Height
    10.00mm
  • Length
    20.00mm
  • Width
    6.65mm