  • B70SP12440A
B70SP12440A
advertisement
Manufacturer No:
B70SP12440A
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-B70SP12440A
Quantity:
In Stock : 46
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B70SP12440A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C With Derating
  • Series
    B70SP12440 (500W)
  • Size / Dimension
    7.80Lx4.45W x 1.77 H 198.0mmx113.0mmx45.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    496W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    2.25kV
  • Voltage - Input (Max)
    96V
  • Voltage - Output 1
    12.4V
  • Voltage - Input (Min)
    32V
  • Current - Output (Max)
    40A