  • B72207S2321K311
B72207S2321K311
advertisement
Manufacturer No:
B72207S2321K311
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B72207S2321K311
Package:
Disc 7mm
Datasheet:
B72207S2321K311
Description:
VARISTOR 510V 1.75KA DISC 7MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B72207S2321K311
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 7mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    AdvanceD
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    90pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    561V
  • Energy
    32J
  • Varistor Voltage (Min)
    459V
  • Varistor Voltage (Typ)
    510V
  • Maximum AC Volts
    320V
  • Maximum DC Volts
    420V