  • B72210P2321K202
B72210P2321K202
advertisement
Manufacturer No:
B72210P2321K202
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B72210P2321K202
Package:
Disc 10mm
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B72210P2321K202
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 10mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AdvanceD MP
  • Part Status
    Active
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    265pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    561V
  • Energy
    72J
  • Varistor Voltage (Min)
    459V
  • Varistor Voltage (Typ)
    510V
  • Maximum AC Volts
    320V
  • Maximum DC Volts
    420V