  • B72210S0321K551
B72210S0321K551
advertisement
Manufacturer No:
B72210S0321K551
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B72210S0321K551
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 4379
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
B72210S0321K551
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Weight
    2.000002g
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    185pF
  • Voltage - Rated DC
    420V
  • Current Rating
    25A
  • Voltage - Rated AC
    320V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Max Surge Current
    2.5kA
  • Voltage - Clamping
    840V
  • Diameter
    10mm