  • B72214P2421K104
B72214P2421K104
advertisement
Manufacturer No:
B72214P2421K104
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B72214P2421K104
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
B72214P2421K104
Description:
14MM, 420VAC, 10%, ADVANCED MP C
Step5Bar-code shipping tag
B72214P2421K104
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 14mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AdvanceD MP Compact
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    355pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    748V
  • Energy
    190J
  • Varistor Voltage (Min)
    612V
  • Varistor Voltage (Typ)
    680V
  • Maximum AC Volts
    420V
  • Maximum DC Volts
    560V