  • B72214S0170K551
B72214S0170K551
advertisement
Manufacturer No:
B72214S0170K551
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B72214S0170K551
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
B72214S0170K551
Description:
Var MOV 17VAC/22VDC 1000A 27V Radial T/R
Step5Bar-code shipping tag
B72214S0170K551
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 14mm
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    StandarD
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Circuits
    1
  • Terminal Placement
    RADIAL
  • Capacitance @ Frequency
    8200pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    29.7V
  • Energy
    5.0J
  • Varistor Voltage (Min)
    24.3V
  • Varistor Voltage (Typ)
    27V
  • Maximum AC Volts
    17V
  • Maximum DC Volts
    22V