  • B72220S0500K551
B72220S0500K551
advertisement
Manufacturer No:
B72220S0500K551
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B72220S0500K551
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 3634
Step5Bar-code shipping tag
B72220S0500K551
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Weight
    14.999988g
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    3.8nF
  • Voltage - Rated DC
    65V
  • Current Rating
    20A
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Max Surge Current
    2kA
  • Voltage - Clamping
    135V
  • Diameter
    20mm