  • B72220S3251K101
B72220S3251K101
advertisement
Manufacturer No:
B72220S3251K101
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B72220S3251K101
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 584
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
B72220S3251K101
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SuperioR
  • Published
    2008
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Circuits
    1
  • Varistor Voltage (Max)
    429V
  • Energy
    250J
  • Varistor Voltage (Min)
    351V
  • Varistor Voltage (Typ)
    390V
  • Maximum AC Volts
    250V
  • Maximum DC Volts
    320V