  • B72527G3200K000
B72527G3200K000
advertisement
Manufacturer No:
B72527G3200K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B72527G3200K000
Package:
Radial
Datasheet:
B72527G3200K000
Description:
Varistors 20V 200A 1000000pF Varistor SR6K20M105X
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B72527G3200K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SHCV
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Subcategory
    Non-linear Resistors
  • Technology
    Mixed Technology
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.008W
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Circuits
    1
  • Voltage - Clamping
    54V
  • Circuit DC Voltage-Max
    26V
  • Circuit RMS Voltage-Max
    20V