  • B72570D0160H060
B72570D0160H060
advertisement
Manufacturer No:
B72570D0160H060
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B72570D0160H060
Package:
Datasheet:
B72570D0160H060
Description:
CERADIODE
Step5Bar-code shipping tag
B72570D0160H060
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    5pF
  • Depth
    900μm
  • Operating Supply Voltage
    16V
  • Element Configuration
    Single
  • Direction
    Bidirectional
  • Current - Leakage
    1μA
  • Voltage - Clamping
    146V
  • Voltage - Working
    16V
  • Length
    2.74mm