  • B72587G3140S200
B72587G3140S200
advertisement
Manufacturer No:
B72587G3140S200
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B72587G3140S200
Package:
Radial
Step5Bar-code shipping tag
B72587G3140S200
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Non-linear Resistors
  • Packing Method
    BULK
  • Technology
    METAL OXIDE FILM
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Circuits
    1
  • Max Voltage Rating (AC)
    14V
  • Max Voltage Rating (DC)
    16V
  • Max Surge Current
    800A
  • Energy
    2.4 J
  • Varistor Voltage
    22V