  • B78108S1123K000
B78108S1123K000
advertisement
Manufacturer No:
B78108S1123K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B78108S1123K000
Step5Bar-code shipping tag
B78108S1123K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Weight
    379.997008mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Series
    B78108S
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    550mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Flame Retardant
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Inductance
    12 μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • Max DC Current
    650mA
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Lead/Base Style
    Axial
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    70
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    70
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    550mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    12 μH
  • DC Current
    650mA
  • Diameter
    4mm
  • Length
    11.5mm
  • Width
    4mm