  • B78108T3681J
B78108T3681J
advertisement
Manufacturer No:
B78108T3681J
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B78108T3681J
Step5Bar-code shipping tag
B78108T3681J
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCC
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.276L 3.30mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    530mA
  • Inductance
    680nH
  • DC Resistance (DCR)
    480mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    240MHz
  • Q @ Freq
    35 @ 25.2MHz
  • Inductance Frequency - Test
    25.2MHz