  • B78148S1105J000
B78148S1105J000
advertisement
Manufacturer No:
B78148S1105J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B78148S1105J000
Package:
Datasheet:
B78148S1105J000
Description:
Quantity:
In Stock : 2304
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B78148S1105J000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    379.997008mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Series
    B78148S
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    14Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Flame Retardant
  • Current Rating
    130mA
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Inductance
    1 mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • Max DC Current
    130mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.6MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    50
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    14Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    1000 μH
  • DC Current
    130mA
  • Diameter
    4mm
  • Height
    4mm
  • Length
    11.5mm
  • Width
    4mm