  • B82141A1332K009
B82141A1332K009
advertisement
Manufacturer No:
B82141A1332K009
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82141A1332K009
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82141A1332K009
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    300mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Tubular
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    3.3 μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • Frequency - Self Resonant
    90MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Lead/Base Style
    Axial
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    320mOhm
  • Rated Current-Max
    0.58A
  • Inductance-Nom (L)
    3.3 μH
  • DC Current
    580mA
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT: 7.96 MHZ
  • Length
    9.8mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Weight
    219.992299mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Tolerance
    10%