  • B82144A2153K000
B82144A2153K000
advertisement
Manufacturer No:
B82144A2153K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82144A2153K000
Package:
Axial
Datasheet:
B82144A2153K000
Step5Bar-code shipping tag
B82144A2153K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LBC
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.472L 5.20mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.25A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    15μH
  • DC Resistance (DCR)
    280mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Q @ Freq
    60 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz