  • B82144A2155J000
B82144A2155J000
advertisement
Manufacturer No:
B82144A2155J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82144A2155J000
Quantity:
In Stock : 1585
Step5Bar-code shipping tag
B82144A2155J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Weight
    1.09999g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    6Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Inductance
    1.5 mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • Max DC Current
    160mA
  • Frequency - Self Resonant
    1MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    60
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    6Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    1500 μH
  • DC Current
    160mA
  • Special Feature
    Q IS MEASUED AT 0.252MHZ
  • Diameter
    5.2mm
  • Length
    12mm