  • B82144A2472K009
B82144A2472K009
advertisement
Manufacturer No:
B82144A2472K009
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82144A2472K009
Step5Bar-code shipping tag
B82144A2472K009
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    160mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Number of Functions
    1
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Inductance
    4.7 μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • Frequency - Self Resonant
    100MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Lead/Base Style
    Axial
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    160mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    4.7 μH
  • DC Current
    1.6A
  • Special Feature
    Q IS MEASUED AT 7.96MHZ
  • Length
    14.8mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Tolerance
    10%