  • B82144B1223K000
B82144B1223K000
advertisement
Manufacturer No:
B82144B1223K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82144B1223K000
Package:
Datasheet:
B82144B1223K000
Step5Bar-code shipping tag
B82144B1223K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    280mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Tubular
  • Current Rating
    1.25A
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Inductance
    22 μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • Max DC Current
    1.25A
  • Frequency - Self Resonant
    12MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    50
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    280mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    22 μH
  • DC Current
    1.25A