  • B82432A1152J000
B82432A1152J000
advertisement
Manufacturer No:
B82432A1152J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82432A1152J000
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
B82432A1152J000
Step5Bar-code shipping tag
B82432A1152J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, J-Lead
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SIMID
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    535mA
  • Inductance
    1.5μH
  • DC Resistance (DCR)
    350mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    230MHz
  • Q @ Freq
    25 @ 7.96MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm