  • B82432C1824J000
B82432C1824J000
advertisement
Manufacturer No:
B82432C1824J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82432C1824J000
Package:
1812
Step5Bar-code shipping tag
B82432C1824J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    1812
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Weight
    130.010913mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Silver (Ag) barrier
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.4mm
  • Construction
    Flame Retardant
  • Current Rating
    60mA
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    820 μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • Max DC Current
    60mA
  • Frequency - Self Resonant
    3MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    30
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    28Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    820 μH
  • DC Current
    60mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 0.796MHZ
  • Height
    3.2mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm